تاریخ انتشار : دوشنبه 29 فروردین 1401 - 2:44
320 بازدید
کد خبر : 1105

بزرگترین شرکتهای حوزه هوش مصنوعی را در منطقه داریم

بزرگترین شرکتهای حوزه هوش مصنوعی را در منطقه داریم

معاون علمی و فناوری با بیان اینکه ما بزرگترین شرکتهای دانش بنیان در حوزه هوش مصنوعی منطقه را داریم گفت: این برای ما یک افتخار است.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که امروز در محل کارخانه نوآوری با حضور شهردار و استاندار تهران برگزار شد، گفت: در حال حاضر یک هم افزایی بین افراد و بازیگران اکوسیستم نوآوری ایجاد شده که باید از آنها تشکر ویژه ای داشته باشیم.

وی افزود: ما در ایجاد شبکه نوآوری برای تهران موفق بودیم و به صورت مجازی آن را در استان های کشور توسعه دادیم اما با صراحت می توانم بگویم که در توسعه شبکه مجازی استان ها موفق عمل نکردیم.

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، ما شهری را نوآور می دانیم که شهرداری آن شتاب دهنده کسب و کار باشد، زیرا یک شهرداری می تواند بازار عظیمی در حوزه کسب و کارهای نو داشته باشد و درآمدی از آن کسب کند.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری نمی داند که این شهر بزرگ چه بازار بزرگی است تا آن را در اختیار بگیرد، گفت: این جمعیت از یک شهر می تواند منجر به ارائه نوآوری هایی در سرویس ها و خدمات باشد.

ستاری افزود: در سال ۹۴ مناظره هایی انجام می گرفت که اگر همان مناظره ها را شهرداری جدی پیگیری می کرد، اکنون وضعیت بهتری داشتیم.

وی با بیان اینکه اما اکنون با وجود این همه اتفاقات شاهد وضعیتی هستیم که شهرداری در به وجود آمدن بسیاری از کسب و کارها نقش مهمی دارد، گفت: شهرداری می تواند در ایجاد بسیاری از کسب و کارها درآمد و سهمی داشته باشد که اکنون این اتفاق در حال رخ دادن است.

ستاری افزود: ما آمادگی داریم روی مدل های جدید کار کنیم که این نیاز به کمک شهرداری دارد، البته که شهرداری وقت هم همیشه کمک کرده است زیرا راه اندازی چنین کارخانه ای با حمایت های شهرداری بوده است، ما نمی توانستیم با ضوابط کنونی این کارخانه و ناحیه نوآوری شریف را راه اندازی کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تأکید کرد: در واقع راه اندازی ناحیه نوآوری شریف، پارک پردیس و کارخانه نوآوری با همکاری شهرداری بوده است.

ستاری افزود: ما باید در حوزه های مختلف به استارت آپ ها کمک کنیم تا ایده های خوب را پیش ببرند و نتایج آنها را در ارائه خدمات ببینیم. شهرداری باید خودش را موظف بداند که تمام سرویس های شهری را با استفاده از نوآوری حاصل از فکر جوانان کشور ارائه دهد و یک نقش نظارتی و حاکمیتی در این سرویس دهی داشته باشد.

معاون علمی و فناوری با تأکید بر ضرورت کاهش مقاومت های سنتی در شرکت ها برای پیشبرد اهداف و فروششان گفت: باید روش های سنتی در شرکت های سنتی از بین بروند و نوآوری جایگزین آنها شود.

وی افزود: بانک مرکزیIP آزاد در اختیار دارد که در زیر آن تراکنش هایی اتفاق می افتد که تمام بازیگران آن سنتی و مدرن هستند و با یکدیگر به رقابت می پردازند.

ستاری با بیان اینکه بانک ها بازیگران سنتی هستند، گفت: اما فین تک ها بازیگران جدیدی هستند که اکنون روی کار آمده اند.

وی با بیان اینکه در ترکیه فین تک وجود ندارد، گفت: با فین تک بازیگران سنتی روی بازیگران مدرن سرمایه گذاری می کنند و روزی بالغ بر میلیاردها تومان تراکنش در آن رخ می دهد.در آینده بانک ها وجود ندارند اما بانکداری می ماند. از این رو باید به این موضوع به واسطه نوآوری توجه ویژه ای داشته باشیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تأکید کرد: این جریان نیاز به سرمایه گذاری دارد و بستر این سرمایه گذاری، شهر است.

وی ادامه داد: چیزی که ما می خواهیم این است که در کنار یکدیگر زیرساختی را برای توسعه کسب و کارها به واسطه خلاقیت و نوآوری فراهم کنیم که این موضوع نیاز به هماهنگی حکومت شهر و کشور دارد.

ستاری با تأکید بر اینکه ما نباید به عنوان حکومت در نتیجه کار جوانان دخالت کنیم، گفت: اما باید در راستای توسعه بخش سرویس ها ارائه خدمات و بخش فناوری ها نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.

ستاری با بیان اینکه ما در ایران بزرگترین شرکت های دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی را در منطقه داریم، گفت: در حال حاضر شرکتی وجود دارد که در آن ۵۰۰ نفر در حوزه برنامه نویسی هوش مصنوعی فعالیت می کنند و این یک افتخار برای کشور محسوب می شود.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.