تاریخ انتشار : دوشنبه 29 فروردین 1401 - 2:32
290 بازدید
کد خبر : 895

راه اندازی رشته هوش مصنوعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

راه اندازی رشته هوش مصنوعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران از راه اندازی رشته هوش مصنوعی در این دانشگاه خبر داد و گفت: اولین دانشگاهی هستیم که در راستای همگرایی رشته ها و هم افزایی علمی این رشته را ایجاد کردیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، سی و هفتمین جلسه شورای دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

دکتر جلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در نشست شورای دانشگاه، ضمن گرامیداشت دهه فجر، تاکید کرد: یکی از وظایف عالی شورا، مشارکت در تصمیم گیری ها و انجام اقدامات اساسی در مسیر پیشرفت دانشگاه است.

کوهپایه زاده اظهار داشت: دانشگاه باید برنامه جامع خود را مبتنی بر نیاز جامعه و با محوریت دانشگاه نسل سوم و چهارم تدوین و با تکیه بر نقاط قوت، آینده پژوهی کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: توسعه خدمات سرپایی و تله مدیسین و کاهش میزان بستری در برنامه جامع علمی مورد توجه است، دانشگاه در طب سالمندی هم برتری های نسبی خوبی دارد که باید این موضوع هم در نقشه راه دیده شود.

وی افزود: مباحث بهداشت، مدیریت عوامل خطر، اصلاح شیوه های سبک زندگی، توجه به حوزه پیشگیری با بهره گیری از  مشارکت های اجتماعی، تمرکز آموزش بر روی خدمات سرپایی و توسعه نگاه اقتصاد سلامت برای کاهش هزینه های خدمات و گسترش بخش های فوق تخصصی از دیگر مواردی است که در تدوین برنامه جامع دانشگاه باید لحاظ شود.

کوهپایه زاده اظهار امیدواری کرد: با بهره برداری از قابلیت های اعضای هیئت علمی و دانشجویان و تدوین یک برنامه منسجم در دانشگاه؛ شاهد شروع حرکت نو و ارائه خدمات متناسب برای سال های متمادی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: آموزش مجازی، راهبرد آینده ما است؛  لذا فرهنگ استفاده از آموزش مجازی باید به عنوان تکلیف دانشگاهی بین اعضای هیئت علمی توسعه یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص راه اندازی آزمایشگاه میکروسکوپ مجازی خاطرنشان کرد: گروه های مختلف باید از زیرساخت ایجاد شده حداکثر بهره برداری را داشته باشند.

در ادامه دکتر ابوالفضل باقری فرد؛ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران از راه اندازی رشته هوش مصنوعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد و افزود: اولین دانشگاهی هستیم که در راستای همگرایی رشته ها و هم افزایی علمی، پیگیر راه اندازی رشته هوش مصنوعی هستیم که این موضوع مورد تقدیر معاون آموزشی وزارت بهداشت قرار گرفته و در مرحله تصویب در شورای گسترش وزارتخانه است.

باقری فرد با اشاره به مشکلات زیر ساخت و مدیریتی آموزش های مجازی اظهار داشت: آموزش های مجازی برای دروس متعدد به ویژه برای حوزه بالینی در سال جاری گسترش یافته و برنامه نوید با دارا بودن مزایای قابل توجه برای سال آینده در نظر گرفته شده است.

وی گفت: آزمون های مجازی طبق شیوه نامه مصوب برگزار می شود، مرکز آزمون الکترونیک هم با وجود ۲۵۰ صندلی قابل استفاده است که در نظر داریم در سال آینده ظرفیت آن را به ۴۰۰ صندلی افزایش دهیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: آزمایشگاه پاتولوژی مجازی برای اولین بار در کشور توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران ایجاد شده که باعث افتخار است.

در ادامه دکتر سید عباس متولیان؛ معاون تحقیقات و فناوری در زمینه فرآیند کسب مجوز لوگو از شورای انتشارات دانشگاه توضیح داد که مورد تصویب واقع شد.

تشکیل شورای هماهنگی مراکز تحقیقاتی و تفویض اختیار به ایشان برای تسهیل خدمات و تاسیس مرکز تحقیقات مدیریت خطر و ایمنی بیمار از دیگر مباحث مطرح شده توسط معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در این جلسه بود که کلیات موضوع مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

سپس دکتر مهدی نصر اصفهانی؛ رئیس هیئت تجدید نظر تخلفات اعضای هیئت علمی، دستورالعمل پیشنهادی رسیدگی به تخلفات انتظامی قبل از اعلام به هیئت ها را مطرح کرد و افزود: روسای بخشها، مدیران گروه ها، روسای دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی می توانند در قالب یک کمیته کارشناسی از اختیارات قانونی خود برای ارائه تذکر شفاهی، اخطار  و توبیخ کتبی استفاده کنند.

همچنین دکتر یوسف شفائی؛ معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه گزارشی از عملکرد ۱۱ ماهه ارائه کرد و افزود: با توجه به شرایط کرونا برنامه استراتژیک ما برای سال آینده؛ توسعه فعالیت های مجازی با کیفیت بالا، ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات فرهنگی و بهبود امکانات رفاهی برای دانشجویان است.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.